אבחון דידקטי

הילד שלכם מתקשה בלימודים? נראה לכם שהוא משקיע מאמצעים, אבל המבחנים לא מביעים זאת? הכתב לא מסודר, הילד מתקשה להיצמד לשורות במחברת, יש קושי בקריאה או אולי בחשבון?

הילד נבון אבל למרות זאת הוא מרגיש מתוסכל מההישגים הדלים או מתקשה לנהל את הזמן ומוצא את עצמו אבוד או מבולבל? על מנת להבין את שורש הבעיה, חשוב לבצע אבחון מקצועי. זו הדרך להתקדם, במקום להישאר במקום. 

הערכת יכולות וכישורים 
באמצעות אבחון דידקטי ניתן לקבל הערכה מלומדת לגבי היכולת והכישורים מבחינה לימודים. אבחון שכזה יכול לספק תובנות רבות ערך אודות קשיים היכולים להיות מקושרים ללקות למידה, להפרעת קשב ולגורמי נוספים אחרים.

חשוב להוסיף כי מטרתו של האבחון היא להעניק לנו מפת דרכים שתוביל לקידום וכן אפשרות לחוות דעת לאספקת תנאי מתאימים בבית הספר, כגון הקלות בזמן בחינות. 

במה המאבחן מתמקד?
הורים לילדים שמגיעים לאבחון מבקשים לדעת באילו היבטים אבחון דידקטי מתמקד.

מאבחן או מאבחנת מקצועיים בודקים מכלול ערוצים חושיים, כגון למשל הערוץ הוויזואלי חזותי והערוץ השמיעתי. מיקוד נוסף הינו ביכולת הזיכרון, כאשר בודקים גם זיכרון לטווח קצר וגם זיכרון לטווח ארוך.

במהלך המבדק בוחנים גם את יכולת הקשב הכללית, תפיסה מספרית מתמטית, יכולת ביטוי, קריאה וכתיבה. גם ניהול הזמן נבדק, התארגנות, סדר, ארגון. 
 

שאלוני הערכה ואבחון
 

חשוב להבין כי אבחון דידקטי הינו אבחון מקצועי, המבוסס על כלים מדעיים שהוכחו כמהימנים. על מנת שהמאובחן יחוש בנוח, מקבלים אותו בסביבה נעימה ומספרים על התהליך, על הדרך ועל המטרה. 

​על מנת שהמאבחנים ייערכו מראש, מבעוד מועד, ניתנים טפסים של שאלונים שאותם יצטרכו למלא ההורים וכן גורמים חינוכיים המכירים את הילד. על בסיס אותם שאלונים יוחלט על בניית תהליך אבחוני אישי, מתן שאלונים אישיים ומשימות וכן נערכת תצפית על הרגלי העבודה של הילד. 

בסופו של דבר, מקבלים הנבחן והוריו דוח מפורט לגבי הממצאים.

ניתן לשאול שאלות ולקבל הסבר על פתרונות לקידום ולהתקדמות. דוח האבחון מועבר גם למחנכים ולמורים, על מנת שניתן יהיה לממש את זכויות של הילד – בסביבת הלימודים, בלמידה מתקנת ובהקלות במבחנים. 
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם