אבחון פסיכודידקטי בשרון


הילד לא משתלב במערכת הלימודית. אתם כהורים או כמורים לא יכולים לשים את האצבע על הנקודה ולהגדיר מה בדיוק מפריע לו ללמוד. מהו הגורם שמסיח את הריכוז שלו ומונע ממנו לרכוש את הידע לצד יתר בני גילו? כדי לנווט את הטיפול בילד בצורה יעילה ובשביל להתנהג אתו בדרך הנכונה עבורו, חשוב לאבחן אותו בצורה מדויקת ולדעת מה באמת מפריע לו ללמוד. לשם בירור מעמיק יש לפנות עם הילד לאבחון. האבחון מתבצע על ידי אנשי מקצוע בתחום. האבחון נועד לאתר את נקודות הקושי ואת הסיבות לכך שהוא לא משתלב במערכת הלימודית והחברתית בצורה נורמטיבית. כפי שמצפים מילד בן גילו.

על הערכה ועל הגדרת נקודות הקושי
אבחון פסיכודידקטי בשרון משלב הערכה של תפקודי למידה של הנבדק, מדידת האינטליגנציה, וכן בחינת ההיבטים הרגשיים והאישיותיים של המאובחן. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוגיים והוא כולל מבחנים להגדרת היכולות הלימודיות, מבחני תפיסה, זיכרון ועוד. כמו כן כולל אבחון פסיכודידקטי בשרון איתור של גורמים רגשיים שעלולים להשפיע על יכולת הלמידה. לשם כך נערכים מבחנים השלכתיים שמספרים על העולם הפנימי של הילד. אבחון פסיכודידקטי בשרון יבחן את הפן הרגשי ואת היכולות הלימודיות. מה שאומר שההערכה משלבת מספר תחומים ומעלה ממצאים בעלי משמעות רבה. אם כי אבחון פסיכודידקטי בשרון לא מאתר הפרעות קשב וריכוז. פעמים יומלץ על ידי המאבחן על המשך אבחון על מנת לאתר הפרעה זו.

מתי מומלץ לפנות לבצע אבחון פסיכודידקטי בשדרות?
לא כל יל מצליח לזרום עם קצב הלמידה של בני גילו בכיתה. אך יש מקרים בהם חוששים כי לילד יש מנת משכל נמוכה מרף הממוצע. יש מקרים בהם מתברר כי הילד אינו מתאים למסגרת הלימודית בה הוא נמצא ולפיכך הוא לא לומד כמו כולם. במקרים אחרים הקושי בלמידה עלול לנבוע ממקורות אחרים בלי קשר למנת המשכל. מאורעות חיים כמו משברים נפשיים או בידוד חברתי עלולים אף הם להשליך על היכולת הלימודית. אבחון פסיכודידקטי בת"א יבחן את הילד בכללות ויאתר את הגורמים לקשיים שלו.

אבחון פסיכולוגי במרכז
אם מתגלים קשיים שמונעים למידה, וחוששים כי מדובר בגורם רגשי שגורם לקושי, יהיה מתאים לבצע אבחון פסיכולוגי במרכז. האבחון מתבצע על ידי פסיכולוג או פסיכולוג קליני והוא נועד לבחון את המצב הרגשי של הנבדק. במהלך האבחון יוכל המאבחן להעריך מהם הקשיים של הנבדק, הוא יבדוק מהם הרגשות המרכזיים של הנבדק. יאתר את המחשבות שמטרידות אותו. יגדיר את היכולת של הנבדק להתמודד וכן מהו הדימוי העצמי שלו. נקודה משמעותית נוספת היא היכולת ליצור קשרים חברתיים. בשונה מעריכת אבחון פסיכודידקטי בשדרות, אבחון פסיכולוגי אינו מעריך יכולות דידקטיות. אבחון פסיכודידקטי בת"א בוחן הן את היכולת הלימודית והן את הפן הרגשי של המאובחן.

במכון תושיה ואבחון פותחים פתח להצלחה שלכם. כאן נערכים אבחונים מקצועיים לשם איתור נקודות הקושי.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם