אבחון פסיכו-דידקטי

אתם, כהורים, רוצים שלילד שלכם יהיה טוב, בכל אשר יפנה. כאשר דומה כי הישגיו בבית הספר אינם תואמים את הפוטנציאל שבו, כאשר ישנם קשיים רגשיים או חברתיים המתלווים לקשיים בלימודים, צריך לקבל תמונת מצב אמיתית. לא מספיק לשוחח עם המורה או עם מנהל בית הספר.

באמצעות אבחון פסיכו-דידקטי ניתן לאתר סיבות לקשיים ולאחר מכן – ניתן לטפל בכך באופן יעיל. 

מה בדיוק מתרחש באבחון 
אם הומלץ לכם להגיע לאבחון, חשוב שתדעו לקראת מה אתם הולכים. חשוב להבין שאין כאן מטרה לשים "חותמת" כזאת או אחרת על התלמיד כי אם לקבל תמונת מצב ממשית, אמינה.

ואיך עושים את זה? מאבחנים מקצועיים שאמונים על התהליך משתמשים במספר מבחנים שנבחנו באופן מדעי, עם דגש על היבטים חינוכיים ודגש נוסף על היבטים פסיכולוגיים (כלומר ישנו רובד דידקטי מחד ורובד פסיכולוגי נפשי מאידך). 

המאבחנים יהיו בעלי הכשרה פסיכולוגית, דהיינו פסיכולוגים מוסמכים, בעלי התמחות חינוכית וניסיון בעריכת אבחון פסיכו-דידקטי, ניתוח ממצאים ומתן המלצות.

את השאלונים ואת המבחנים ממלא התלמיד כאשר קיימת התייחסות משולבת, במידת הצורך לאשכולות שונים - גם למאפיינים נוירולוגיים, גם להיבטים פסיכולוגיים קליניים וגם להיבטים חינוכיים. יש לציין כי עוד בטרם מגיע הילד לאבחון נדרשים ההורים ולפעמים גם המורים למלא שאלוני מקדימים. הללו מסייעים לקיים את האבחון יתבצע באופן הטוב והמתאים ביותר לאותו התלמיד. 
 
 

התאמות לבחינות הבגרות
 

במהלך אבחון פסיכו-דידקטי מבקשים להבין יותר על יכולותיו הקוגניטיביות של התלמיד כמו גם יכולותיו הרגשיות, הפסיכולוגיות והלימודיות.

בודקים כיצד הילד מיישם מיומנויות של למידה ושמים לב האם קיים פער בין רמת האינטליגנציה לבין הביצועים המשתקפים הלכה למעשה. ניתן לזהות סיבות ללקויות הלמידה וכך – לבנות תוכנית קידום אישית או לספק המלצות להורים, לילדים ולצוות החינוכי. 

האבחון מסוגל לענות על השאלה – מדוע בעצם הילד לא מגיע להישגים שהיינו מצפים. מדוע הוא מתוסכל, ממה בדיוק נובע קושי לימודים ולפעמים גם קושי חברתי. בנוסף, לאחר האבחון ניתן לקבל התאמות נדרשות לבחינות בגרות. פסיכולוג יוכל להמליץ למשל על קיום בחינה בעל פי במקום בחינה בכתב או על בחינה המבוססת על שאלון שעבר התאמה. 
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם