אבחונים דידקטים במרכז


כל ילד מתמודד עם קשיים שונים. יש קושי שגרתי שילד יכול להתגבר עליו בכוחות עצמו וללא עזרה חיצונית. יש קשיים משמעותיים יותר שעל ההורה להתערב ולהושיט יד. אך יש מקרים שונים בהם הקשיים של הילד הם מהותיים. הם נולדו יחד עם הילד והם עתידים ללוות אותו לכל שנות החיים שלו. הם עלולים לגרום לכישלונות ולהפר כל סיכוי להצלחה. אך עם טיפול נכון וליווי מקצועי ניתן למזער את ההשפעה שלהם, ולעזור לילד לקצור הצלחות למרות הקשיים שלו.

על תהליך האבחון
שלב ראשון – מרגישים שמשהו לא תקין
הורים רבים עוקבים אחר הילד שלהם ומגלים כי משהו לא לגמרי תקין אצלו. הוא לא משתלב עם החברים שלו, ולא עונה על הדרישות של הצוות במוסד הלימודי. גם הצוות מבחין שיש כאן לקות או הפרעה כלשהי שמלווים את הילד. מה באמת קורה אתו?

שלב שני – פונים לאבחון
בשלב הבא יפנה הצוות החינוכי את ההורים לאבחון. יש מקרים אחרים בהם ההורים אמנם לא יופנו על ידי הצוות, אך הם מתוך מודעות למצב יחפשו אל מי לפנות. בשלב זה הם יבחרו במכון בו עורכים אבחונים דידקטים במרכז.

מכון תושיה ואבחון הינו מכון מקצועי שמבצע אבחונים דידקטים במרכז. מדובר במכון מקצועי שבו עובדים טובי המומחים בתחום. לקוחות רבים עברו אצלנו ויצאו עם כלים להצלחה האישית שלהם. במכון שלנו עורכים אבחונים דידקטים במרכז, אבחונים פסיכודידקטיים במרכז ועוד.

שלב שלישי – תהליך הערכה
תהליך זה מתחיל במילוי שאלונים. המכון ידרוש מילוי שאלונים על ידי ההורים והמורים. על פי התשובות יכוון הצוות המאבחן את התהליך. לאחר מכן יעבור הנבדק סוללת מבחנים. המבחנים בוחנים את היכולות הלימודיות שלו וכן את התחומים הרגשיים – פסיכולוגיים. כמובן שכל אבחון בוחן תחומים אחרים. אבחונים דידקטים במרכז כוללים רק את התחום הלימודי. לעומת זאת אבחון קשב וריכוז בת"א יחתור למצוא ממצאים בדבר הימצאות הפרעה זו.

שלב רביעי – מסקנות והמלצות של אבחונים פסיכודקטים
לאחר שבוצע האבחון מסיק הצוות המאבחן את המסקנות. המסקנות יגדירו את נקודות החולשה של המאובחן. כמו כן יצוינו נקודות החוזק שלו. ההמלצות שייכתבו יגדירו את צורת הלמידה של הנבדק בהתאם ליכולות שלו. כך שאפשר יהיה ליישם אותן ולתת לנבדק את הכלים להצלחה האישית שלו. במקרים רבים האבחון יורה גם על הקלות והתאמות במבחנים. כך שלמרות הקושי שהתלמיד מתמודד אתו, הוא יקבל הזדמנות להצליח במבחנים ולבטא את הידיעות שלו.

צריכים לערוך אבחונים פסיכודקטים? לאבחון יש חלק משמעותי לעתיד של הנבחן. ולכן אין להקל ראש בתהליך. חשוב לערוך אותו בצורה אחראית ושוקלה תוך שימת לב לכל הפרטים. וזאת כדי שהמסקנות תהיינה מדויקות, וההמלצות אכן יקדמו את ההצלחה האישית של התלמיד. כי אבחון קשב וריכוז בת"א צריך לערוך במכון מקצועי ומומלץ! מכון תושיה ואבחון זה המקום המומלץ לעריכת  אבחונים פסיכודידקטיים במרכז.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם