אבחונים ללקויי למידה במרכז


לקות למידה הינה תופעה נוירולוגית שגורמת לקשיים בלמידה. תלמידים רבים מתמודדים מול קשיים במהלך שנות בית הספר, התיכון והאוניברסיטה. האם הקושי הוא קושי נורמטיבי שניתן להתמודד אתו, או שמא מדובר בקושי ממשי, כזה שצריך למצוא לו טיפול מקצועי מותאם? התשובה לשאלה זו נמצאת במכונים המקצועיים. שם מבצעים אבחונים ללקויי למידה במרכז במטרה לאתר את נקודת הקושי ולמצוא את הדרך המתאימה להתמודד אתה. על פי מסקנות האבחון יוחלט האם יש צורך לקבל טיפול בלקויי למידה בת"א.

אבחונים ללקויי למידה במרכז – כיצד?
תהליך של אבחון הוא תהליך בן מספר שלבים. המטרה שלו היא לבחון את הקושי ואת ההתבטאות שלו ביום יום. ולאתר את המקור לקושי המדובר. כאשר המטרה הסופית היא להסיק את המסקנות ולנסח המלצות מתאימות לנבדק. ראשית התהליך הוא במילוי שאלונים. הורים ומורים שבאים במגע עם הילד יידרשו לענות על שאלות שונות הקשורות ליכולות של הילד. לאחר שהשאלונים מולאו הם יועברו לידיו של מאבחן. המאבחן יקרא את התשובות ויתכנן את האבחון הלאה לפי מה שקרא. בשלב הבא יעמוד הנבדק מול סוללת מבחנים. המבחנים הללו נועדו לבדוק את היכולות ואת הקשיים של הנבדק. עם סיום המבחנים ובדיקתם יוכלו המאבחנים של אבחונים ללקויי למידה במרכז להסיק את המסקנות.

המסקנות יגדירו את נקודות הקושי של התלמיד. ועל פיהם יומלץ על הלמידה המותאמת אישית לנבדק. פעמים יוכל הנבדק להשתלב במסגרת לימודית רגילה, ולעיתים יומלץ על בחירת מוסד לחינוך מיוחד שם הוא יוכל ללמוד בצורה מותאמת אישית ליכולות שלו. כמן כן תהיינה המלצות באשר לאופן בו ייבחן הנבדק. כאשר המבחנים יותאמו ליכולות שלו, כך שלמרות הקושי המולד שלו תהיה לו ההזדמנות לבטא את הידיעות שלו ולהוכיח את היכולות שלו.

אבחונים ללקויי למידה במרכז שנערכים על ידי מכון מורשה יאפשרו לתלמיד לקבל עזרה הולמת, וכן ליהנות מהתאמות במבחני הבגרות. התאמות אלו יאפשרו לו לקצור הישגים נאים למרות שבעצם יש לו מגבלה של ממש שמפריעה לו להשיג הישגים נאים. ליקויי למידה במרכז הינה תופעה בעלת היקף נרחב. חשוב לציין כי לאבחון המוקדם יש חשיבות רבה. כיוון שככל שהילד מאובחן בשלב מוקדם יותר, כך ניתן להתאים לו את הכלים האינדיבידואליים שמתאימים לו, ולאפשר לו לזנק הלאה למרות הקשיים. 

טיפול בלקויי למידה בשרון מספק לילד את הכלים לצלוח מעל לקשיים ולהשיג את ההישגים הטובים למרות הכול. טיפול בלקויי למידה בת"א יכלול התאמה של חומר הלימוד, שימוש בעזרים שונים ובחינת ההפנמה בשיטה מותאמת אישית לתלמיד.

מכון תושיה ואבחון מזמין אתכם לבצע אבחון מדויק עבור ליקויי למידה במרכז. אצלנו במכון בוחנים את היכולות של כל נבדק וחותרים לסייע לו למצוא את הכלים המתאימים לו. כך שבעזרת  טיפול בלקויי למידה בשרון גם הוא יוכל להצליח בחיים כתלמיד וכמבוגר.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם