בדיקה פסיכודידקטית


איתור מקור הקשיים הלימודיים ובחינת הקשר למצב הפסיכולוגי של הנבדק נקרא בשם אבחון פסיכודידיקטי. האבחון מורכב משני מרכיבים והוא נקרא גם בשם אבחון משולב. בדיקה פסיכודידקטית תתבצע בהזדמנויות שונות על פי המלצות הצוות החינוכי או בגין החלטה של ההורים בראותם כי הילד מתמודד עם קשיים לימודיים שונים. כאלו שמשפיעים בצורה ניכרת על ההישגים הלימודיים שלו.

בדיקה פסיכודידקטית מורכבת משני חלקים עיקריים:
אבחון דידקטי – נועד לאתר לקויות למידה. הוא יכול להתבצע על ידי הפסיכולוג עם עבר הכשרה מתאימה, ויכול להתבצע גם על ידי מאבחן דידקטי. אבחון זה בוחן את היכולות הלימודיות והקוגניטיביות של הנבדק.

אבחון פסיכולוגי – נועד לבחון את העולם הרגשי של הנבדק ואת מצבו הנפשי. ולהעריך בהתאם למסקנות את ההשלכה שלהם על היכולת הלימודית שלו.

במהלך אבחון פסיכודידקטי בוחנים מגוון יכולות וכישורים ומאתרים אם קיימת לקות למידה. עם תום ביצוע בדיקה פסיכודידקטית ינסח הצוות המאבחן המלצות בדבר התאמות הלמידה והבחינות לתלמיד - בהתאם למוגבלות הלימודית שאובחנה אצלו. המלצות אלו יסייעו לתלמיד ולצוות החינוכי לקדם למידה למרות הקשיים שהתלמיד מתמודד איתם. כך שהוא יוכל ללמוד ואף להצליח בבחינות בדרך המותאמת אישית לתלמיד וליכולות שלו.

מתי מפנים תלמיד לביצוע אבחון פסיכודידיקטי?
במקרה בו מתגלים קשיים נרחבים ברמה כזו שהם משפיעים בצורה חמורה על הלמידה, יישלח התלמיד לאבחון. בדיקה פסיכודידקטית נועדה לבחון את מקורם של הקשיים ואת הסיבה למוגבלות הלימודית של התלמיד. בשל העובדה שהאבחון מתייחס גם לעולם הנפשי והפסיכולוגי של הנבחן, יתאים האבחון גם למקרים בהם קיימים גורמים רגשיים שמשפיעים על הקשיים של התלמיד. כמו כן נבדקת במהלך האבחון רמת האינטליגנציה של התלמיד. כך שבמקרה ויש ספק באשר לרמה שלו -מומלץ לבצע אבחון כזה.

התלמיד מתמודד עם לקות כלשהי, מהי המסגרת הלימודית המתאימה לו? היכן הוא יוכל להתקדם ולהצליח בלימודים? מסקנות האבחון ינחו את התלמיד ואת ההורים בקבלת החלטות בדבר בחירת מקום הלימודים המתאים לתלמיד, בהתאם לקושי שלו. כך ניתן לבחור את המסגרת המתאימה בה הוא יוכל לקדם למידה תוך התייחסות לקושי ולנקודות החוזק שלו.

היכן עורכים אבחונים?
אבחון קשב וריכוז בשרון ייערך על ידי גורם מקצועי שהוסמך לבצע אבחונים פסיכודידקטיים. מדובר בפסיכולוג מומחה שעבר הכשרה ספציפית בתחום האבחון הדידקטי. במקרה והפסיכולוג אינו מוסמך לכך ייערך האבחון לצד מאבחן דידקטי. אבחון קשב וריכוז ברשל"צ יוביל למסקנות חשובות באשר לעתיד הלימודי של הנבדק.

אבחון קשב וריכוז בשדרות כדאי לערוך במכון תושיה ואבחון. אצלנו תפגשו את טובי המומחים בתחומי אבחון קשב וריכוז בשרון. כל נבחן מתקבל אצלנו עם כל הכבוד הראוי במטרה לערוך אבחון קשב וריכוז ברשל"צ, בצורה מקצועית ומדויקת ככל האפשר. המסקנות וההמלצות שתקבלו אצלנו עם תום אבחון קשב וריכוז בשדרות, יסייעו לכם לסלול לו את הדרך להצלחה האישית שלו.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם