בעיות קשב וריכוז אצל ילדים


בעיית קשב וריכוז היא תופעה נוירולוגית שמשליכה על החיים של מי שמתמודד אתה במישורים שונים. התופעה מוגדרת בלועזית בשם ADHD כאשר היא מלווה בהיפראקטיביות ונקראת ADD  כאשר מדובר בבעיית קשב ללא היפראקטיביות. התופעה עשויה להתגלות החל מהגיל הצעיר מאוד והתסמינים מלווים את האדם לכל החיים.

בעיות קשב וריכוז אצל ילדים תתבטאנה בשנים הראשונות באי שקט ובתנועתיות רבה. גם אם מדובר בפעוט בגיל הגן ניתן לשים לב להתנהגות זו. בהמשך, כאשר יתחילו ללמד את הילד ולהקנות לו מיומנויות חשבוניות או קריאה, יתבטאו הקשיים בצורה בולטת יותר. בעיות קשב וריכוז אצל ילדים משפיעות במידה רבה על היכולת ללמוד. כמו כן תהיה השפעה על המערכת החברתית של הילד. כדי לבדוק את המצב לאשורו ולהגדיר האם אכן הילד מתמודד עם בעיות קשב וריכוז אצל ילדים, יהיה צורך לפנות לאבחון מקצועי. במכון שעוסק בתחום טיפול בלקויי למידה בתל אביב ניתן לאבחן בצורה מדויקת ויסודית בעיות קשב וריכוז אצל ילדים, ולקבל המלצות בדבר המשך הלמידה של התלמיד למרות הקשיים שהוא מתמודד איתם.

תסמינים של ההפרעה בקרב ילדים ומבוגרים
בעיות קשב יתבטאו בכמה וכמה מישורים. ילד לא יצליח לשמור על רצף של הקשבה, הוא יתחיל לקרוא ספר ועד מהרה יסגור אותו. הוא לא יצליח לעקוב אחר דמויות בתכנית או בספר, ישב באי שקט על הכיסא ויתפרץ לתוך דברי אחרים. הוא עלול לגלות קושי בוויתור לאחרים או בהמתנה לתורו.

בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים מתבטאים באופנים אחרים. מבוגר שמתמודד עם בעיות קשב יתקשה בארגון החפצים שלו. הוא יתמודד עם קשיים במערכות היחסים השונות, ולא יצליח להשיג הישגים בתחומים שונים למרות היכולת הפוטנציאלית הטמונה בו.

יעילות הטיפול בבעיית קשב
טיפול בלקויי למידה בתל אביב יוכל להועיל במידה רבה הן לילדים והן למבוגרים. וזאת כיצד? ראשית במקרים רבים יומלץ על טיפול תרופתי. הטיפול באמצעות ריטלין, קונצרטה ועוד יאזנו את המצב, ויאפשרו לאדם להתמודד עם הקושי שלו ולנהל אותו בצורה נשלטת. אך בכך אין די. כיוון שהתרופה לא פותרת בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים לחלוטין. לשם כך יהיה על המתמודד לרכוש מיומנויות ואסטרטגיות מותאמות לקושי שלו. כך שהוא יהיה מסוגל לנהל את המטלות ואת החיים שלו בהתאמה לקשיים שלו - במטרה להשיג שליטה על המטלות ועל המערכות השונות בחיים שלו. אימון אישי ולמידה יקנו לו את היכולות והוא יוכל להצליח בחיים, ולקצור הצלחות מגוון מישורים למרות הקושי אתו הוא מתמודד.

מכון תושיה ואבחון מזמין אתכם לקבל מידע מקצועי מהטובים ביותר בתחום. אצלנו מבצעים הערכות מקצועיות ויסודיות לכל אחד, הן למבוגרים והן לילדים. כל אבחון כולל את החלק המשמעותי של הסקת מסקנות והמלצות באשר להמשך. כך שעם סיום האבחון מקבל המאובחן כלים יעילים להצלחה שלו בכל המישורים. כי עם הפרעת קשב וריכוז אפשר לחיות בשלום. פנו אלינו כדי לקבל את הכלים המתאימים לכך.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם