בעיות קשב וריכוז


הפרעת קשב הינה תסמונת שבמקרים רבים היא עוברת בתורשה. זו תסמונת נוירולוגית שיש לה מספר תסמינים שמלווים את מי שבסובל מההפרעה. הופעה הזו מתגלה החל מגיל צעיר והיא מלווה את מי שסובל ממנה לכל החיים. התסמינים השונים מופיעים במידה זו או אחרת בקרב הסובלים מהתופעה, והם משפיעים במידה רבה על החיים של האדם וכן של הסביבה שלו. קיימות שיטות שונות שנועדו להקל על מי שסובל מההפרעה. השיטות הללו נועדו לאפשר לו לנהל את החיים שלו בצורה שגרתית - למרות היותו מוגדר כמי שסובל מ ADHD.

חשיבות האבחון המדויק
ראשית יש להבחין בין מי שסובל מהפרעת קשב – ADD, לבין מי שבנוסף סובל גם מהיפראקטיביות – ADHD. כך שאם מגלים כי ילד אינו מצליח לעמוד במטלות הלימודיות והיומיומיות שלו כפי שהיינו מצפים מילד בן גילו, יהיה צורך לפנות למכון לשם עריכת אבחון קשב וריכוז בראשון לציון. האבחון יסקור את היכולות של הילד ואת החולשות שלו. מטרת האבחון הינה להגדיר את הקושי של הילד ובירור בדבר הימצאות ההפרעה. בהתאם לממציאם ולמסקנות של אבחון קשב וריכוז בצפון ייקבע מצבו של הילד. אבחון קשב וריכוז בקריות בחן לעומק את היכולות ואת הקשיים של הילד.

מטרת האבחון המדויק הינה לשים את האצבע בצורה מדויקת על נקודות הקושי ועל היכולות המוגבלות של הנבדק. כך שעם סיומו של המבדק ניתן לרשום המלצות לגבי ההמשך. ילדים שעברו הערכה מקצועית זכו לעזרה הולמת שאכן הובילה אותם להצלחה האינדיבידואלית שלהם.

על האבחון
האבחון יפתח במילוי שאלונים אודות הנבדק. במילוי השאלונים ישתתפו ההורים והצוות החינוכי שבא במגע עם ילד. המידע שיתקבל מהשאלונים יסייע בקבלת החלטות בדבר עריכת אבחון קשב וריכוז בראשון לציון. ההערכה תבחן את היכולות הקוגניטיביות וכן את היכולת הרגשית של הילד. הילד יידרש לענות על שאלות שונות. בין היתר יוצגו לפניו שאלות שדורשות הבנה שכלית או חשבונית לצד שאלות השלכתיות. כאלו שבוחנו את העולם הרגשי שלו. שאלות אלו נשענות על התאוריה שהילד ישליך את הרגשות שלו על הסיטואציות שמוצגות בתמונות שלפניו.

כמובן שהמבחנים יהיו מותאמים לילד ולגילו, כך שאפשר יהיה לאתר בעיות קשב וריכוז בצורה אמינה ונכונה. בעיות קשב וריכוז מתחלקות לשני רבדים. הרובד הקוגניטיבי שמתבטא לרוב באי יכולת להתרכז, בקשב בלתי רציף ועוד. ואילו הרובד השני מתבטא באי שקט, בתנועתיות ובקולניות שמתלווה לביצוע המטלות השונות. כמו תיפוף במהלך משחק והרבה רעש במהלך המשחקים.

בעיות קשב וריכוז מלוות תלמידים רבים ומשפיעות במידה רבה על היכולות שלהם. אך אפשר לחיות בשלום עם בעיות קשב וריכוז! אבחון קשב וריכוז בצפון שייערך בצורה מקצועית ויסודית ינחה את הצוות ואת ההורים להתנהלות נכונה עם הילד. כך שהוא יוכל לממש את היכולות שלו ולהצליח בכל התחומים בהתאם ליכולות המולדות שלו.

אבחון קשב וריכוז בקריות עורכים במכון תושיה ואבחון!
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם