בעיית קשב וריכוז אצל מבוגרים


תחומי האבחון והטיפול שמים דגש רב על עולם הילדים ובני הנוער. מערכות החינוך שולחות תלמידים לאבחונים ומבדקי הערכה שונים. אך מה באשר למבוגרים? כיצד מתבטאת הפרעת קשב בקרב מבוגרים? האם ניתן להושיט עזרה למבוגר שמאבד שליטה על החיים שלו בגין הפרעת קשב? התשובות במאמר שלפניכם.

בעיות קשב וריכוז תסמינים בקרב מבוגרים
ילד שאובחן כמי שסובל מהפרעת קשב יגדל במקרים רבים למבוגר שסובל מאותה הפרעה. כמובן שהתסמינים של ההפרעה יהיו שונים בצורה ניכרת. אך הם יהוו גורם מפריע ומכשיל בחייו כמבוגר. גם מבוגרים עלולים לחוש כי הפרעת קשב מעיקה עליהם ומטרפדת את ההצלחה שלהם בחיים. הבשורה היא שאכן יש מה לעשות כדי להקל על החיים שלהם, ולמצוא את הדרך לנהל את המטלות ואת מערכות היחסים בצורה טובה ונכונה למרות הקושי הקיים.

הצעד הראשון הוא כמובן האבחון. אבחון הפרעת קשב בתל אביב תגדיר האם הקושי שהאדם מתמודד אתו הוא אכן כתוצאה מתופעת בעיית קשב וריכוז אצל מבוגרים. אמנם יש מבוגרים שמודעים להפרעה שקיימת אצלם, כיוון שזו אובחנה כבר בשנות הילדות שלהם. כבר משנות בית הספר היסודי הם מודעים לקושי ומקבלים את הכלים המותאמים להתגבר עליו. אך לעומתם יש מבוגרים שלא עברו כל אבחון במהלך השנים. אך הקשיים נערמים מולם בכל תחום אליו הם פונים.

בעיית קשב וריכוז אצל מבוגרים יכולה להתבטא באופנים שונים - זה יכול להיות חוסר ריכוז, שכחה תמידית, פחד מלקיחת אחריות, חוסר ארגון, אי עמידה בזמנים ותסמינים נספים שמעידים על היתכנות של בעיה. הקשיים הללו מהווים גורם מתקיל בכל תחום שהוא, והם מונעים ממי שיש לו בעיית קשב וריכוז אצל מבוגרים הצלחה במגוון מישורים. 

במציאות יש אנשים שאינם מאובחנים עם בעיית קשב וריכוז אצל מבוגרים, והסביבה הקרובה שלהם מאשימה אותם בזלזול, בחולמנות ובחוסר מוטיבציה. הם אמנם משתדלים ומתאמצים למלא את המשימות שלהם ולרצות את הסביבה. אך הם לא משיגים את המטרה שלהם. יתכן והם לא מודעים להפרעה שקיימת אצלם. מבחן הפרעת קשב וריכוז ימצא את הגורם לכל ההתנהלות הלא נכונה.

יוצאים לדרך חדשה
אבחון הפרעת קשב בתל אביב זו התחלה של דרך חדשה. כי אחרי שאדם אובחן והוגדר בצורה מקצועית ומדויקת קל יותר לכוון אותו לפעולות הנכונות ספציפית עבורו, בהתאם לנקודות החולשה והחוזק שלו. ניתן להתגבר על בעיות קשב וריכוז תסמינים בעזרת למידה ופיתוח יכולות שונות. אז למה לסבול ולגרום לסביבה שלכם סבל, אם אפשר להשקיע בחיים ולמצוא את הדרך להתגבר על הקשיים הללו?

התמודדות הנכונה אינה מתעלמת מהקושי ומהנתונים. ההיפך הוא הנכון. הכרה בקשיים והבנת האתגר מובילים ללמידה ולפיתוח אסטרטגיות יעילות להתגברות על הנתונים הללו. כי כל מי שמוגדר כבעל הפרעת קשב יכול למצוא את נקודות החוזק שלו ולנתב אותם במטרה לפצות על החלשות. וכך לקצור הצלחות ולהוביל את עצמו להצלחה בחיים. מכון תושיה ואבחון עורך מבחן הפרעת קשב וריכוז לאיתור הקושי ולפיתוח יכולות להשגת מטרות בחיים.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם