התאמות ללקויי למידה


לכל תלמיד יש הזדמנות להוכיח את הידיעות שלו ולהצליח במבחני הבגרות. כאשר מדובר על תלמיד בעל לקות למידה או על תלמיד שמאובחן כמי שמתמודד עם בעיית קשב וריכוז, הוא יהיה זכאי להיבחן תוך מתן התאמות ללקויי למידה. מה שאומר שלמרות הקשיים הלימודיים שמלווים אותו, הוא יוכל לגשת למבחן ולקצור הצלחה בהתאם ליכולות שלו. התאמות ללקויי למידה נועדו לאפשר שוויון הזדמנויות לתלמידים המתמודדים עם לקות מאובחנת.

על אבחונים ועל התאמות
מבחני הבגרות וההצלחה בהם מהווים תנאי להצלחה במישורים רבים בחיים. יש לכך השלכה על רכישת מקצוע ועל הצלחה בחיים הכלכליים. ולכן ההישגים בהם חשובים ומשמעותיים מאוד לכל תלמיד ותלמידה. כן, גם אם הנער מתמודד עם הפרעת קשב וגם אם אובחנו אצלו ליקויי למידה - הוא יכול להצליח ולקצור ציונים טובים. לשם כך הוא ייבחן בצורה מותאמת תוך הקלות במבחנים ללקויי למידה. ההקלות נועדו לאפשר לו לבטא את הידיעות שלו למרות הקשיים שהוא מתמודד איתם.

תלמיד שאובחן כבעל לקות למידה כלשהי יקבל הקלות מותאמות במהלך בחינת הבגרות. כאשר ההקלה תתבצע בהתאם ללקות האישית שלו. יש תלמידים שהקראת השאלון תקל עליהם, לאחרים יתעלמו משגיאות כתיב, יתנו קלטת או שאלון, יש תלמידים שתינתן להם האפשרות להיבחן בעל פה, יאריכו את משך הבחינה, או ידפיסו בחינה בדפוס מוגדל. ההתאמה נועדה לעקוף את נקודת הקושי של התמיד ולעזור לו לקצור הצלחה למרות הלקות שלו.

כיצד מקבלים התאמות ללקויי למידה?
על מנת לקבל הקלות במהלך המבחנים על התלמיד לעבור אבחון המאשר כי הוא אכן מתמודד עם לקות כלשהי. אבחון פסיכודידקטי ברשלצ ייערך במכון המורשה לערוך אבחוני אלו ביחס לקבלת התאמות ללקויי למידה. האבחון ייערך על ידי מאבחנים מקצועיים תוך חתירה להגדרת הלקות הספציפית. לאחר האבחון בשלב הסקת המסקנות יוחלט אילו הקלות יוכלו להועיל לתלמיד המדובר בהתאם ללקות שלו. המלצות אלו יישומו במבחני הבגרות והוא יקבל הקלות בהתאם להמלצות. אבחון פסיכודידקטי בראשל"צ ייערך לאחר הפניה של התלמיד על ידי הגורמים הרלוונטיים בבית הספר בו הוא לומד. האבחון ייערך על סמך השאלונים אותם מילא הצוות החינוכי וייעשה ניסיון להגדיר בצורה מדויקת ככל האפשר את הלקות ואת ההנחיות להצלחה האינדיבידואלית של התלמיד המדובר.

התלמיד מתמודד עם קשיים, אבל אתם לא בדיוק יודעים מה זה הפרעת קשב וריכוז? חושבים שמגיע לו לקבל הקלות במבחנים ללקויי למידה, אך אתם לא לגמרי יודעים מה זה הפרעת קשב וריכוז, ואם זו ההתמודדות שלו? לשם כך אתם מוזמנים לפנות אלינו. מכון תושיה ואבחון זו הכתובת שלכם לבירור כל הספקות שלכם. הצוות המקצועי במכון שלנו יבדוק את התלמיד, ינחה את מהלך האבחון ויסיק את המסקנות המתאימות. המטרה היא להתאים לו את הבחינה המתאימה ליכולות וללקות שלו.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם