טיפול בליקויי למידה

יש כאלה שסבורים כי ליקוי למידה הוא סוג של מחלה. יש כאלה שאפילו כיום סבורים בטעות כי יש זהות בין לקויות למידה לבין אוטיזם או מגבלה נוירולוגית. אז חשוב להסביר כי לקות למידה איננה מחלה, לא מדובר באוטיזם ובאמצעות טיפול מתאים ניתן להתגבר ולהגיע להישגים. טיפול בליקויי למידה יכול ליצור מהפך מרשים, לא פחות, בחייו של כל מי שאובחן כהלכה. 

מטרותיו של הטיפול 
לפני כל טיפול בליקויי למידה צריך להתקיים אבחון מקצועי. האבחון חייב להיעשות על ידי גורמים כגון פסיכולוג חינוכי או מאבחנים דידקטיים. במהלך האבחון בודקים כישורים ויכולות, מנת משכל והבעה, עיבוד קלט חושי ושורה נוספת של אשכולות מדידים. 

לטיפול יש לא רק מטרה אחת אלא למעשה כמה וכמה מטרות חשובות. קודם כל, המטרה היא להבין מאיפה נובע הקושי. בנוסף לכך, כאשר מבינים שמדובר בקושי אובייקטיבי, זה מוריד הרבה מאוד סטיגמות מעל כתפיו של הילד. הוא כבר לא "עצלן" או "טיפש" וגם לא "מוגבל". למען האמת, בעלי לקויות למידה נמצאים לעיתים כבעלי אינטליגנציה גבוהה מהנורמה.

באמצעות הטיפול ניתן ללא ספק לסגל אסטרטגיות למידה המתאימות לסוג הליקויים שאובחנו, ניתן לסגל טכניקות משופרות לזיכרון וכן ניתן לשפר לאין ערוך את הביטוי בכתב, בעל פה ואת ההבעה המתמטית.

ניתן ללמוד כיצד לנהל נכון את זמן הלמידה ומבינים כיצד לעשות שימוש נכון בכלים מתקדמים, למידה ממוחשבת, טכניקות של התרגעות ועוד.  
 
 

שיפור הישגים וביטחון עצמי
 

לא רק ילדים צעירים יכולים להפיק תועלת רבה מטיפול בלקויות למידה. טיפול בליקויי למידה יכול להתאים גם לאנשים מבוגרים שכבר סיימו את חוק לימודיהם בבתי הספר ורוצים להצליח בלימודים אקדמאים או בניהול קריירה.

נמצא כי לקויות למידה עשויות להפריע לא רק בהישגים לימודיים אלא גם בעולם העבודה וגם מבחינה מנטלית.

מי שאובחן כראוי ומי שמקבל טיפול משפר מאוד את ההערכה העצמית. בשילוב עם הקלות אפשריות בלימודים, במבחנים, בבגרויות או בפסיכומטרי, ניתן לממש את הפוטנציאל בצורה הטובה ביותר.

במכון תושייה תוכלו לקבל את הסיוע הדרוש לכם או לילדיכם, במקצועיות, באופן דיסקרטי ובאווירה נינוחה.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם