מכון לאבחון לקויות למידה


אנשים רבים שואלים את עצמם מהי לקות למידה, מהי הפרעת קשב וריכוז ומה מאפיין כל אחד מבין השניים. מדובר על קשיים נוירולוגיים שמשפיעים על יכולת הלמידה של מי שסובל מהם. אבחון קשב וריכוז ברחובות יאפשר לתכנן תכנית לימודית מותאמת לצרכים הייחודיים של המאובחן. מומחים סוברים כי כעשרה אחוזים מהאוכלוסייה מתמודדים עם לקות כלשהי. אמנם יש אחוזים מעטים שיהיו זקוקים למסגרת חינוכית מיוחדת, אך מרביתם יוכלו להשתלב בחינוך הרגיל לצד קבלת עזרה מתאימה ליכולות שלהם.

מהי לקות למידה? מהי הפרעת קשב וריכוז? וכיצד מאבחנים אותם?
כבר בגיל הרך ניתן לגלות תסמינים שמעדים על הימצאות ליקוי למידה. אך יש תלמידים שגילוי הלקות תתרחש בהגיעם לתיכון ואפילו לאוניברסיטה. ככל שמורכבות הלמידה עולה ודורשת יכולות לימודיות רבות יותר, עלולות להתגלות לקויות שונות שלא באו לידי ביטוי עד כה. יחד עם זאת מן הראוי לציין שכאשר חושדים כי קיימת לקות למידה כלשהי, מומלץ לאתר אותה מוקדם ככל האפשר. כיוון שהאיתור המוקדם מאפשר לתלמיד לקבל את העזרה הנדרשת לו בהתאם ליכולות שלו. כך הוא יכול להתמודד בצורה טובה יותר עם ההפרעה מול המטלות הלימודיות למרות הקושי הקיים.

חשיבות פניה אל מכון לאבחון לקויות למידה
יש מקרים שונים בהם תלמידים מתמודדים עם פער לימודי בגין סיבות שונות. לא כל קושי לימודי מצביע על לקות למידה. ולכן כאשר מגלים כי תלמיד ממודד עם קושי באופן קבוע יהיה לפנות אל מכון לאבחון לקויות למידה על מנת לבחון את הסיבות לדבר. כאשר מדובר על תלמידים עם לקות למידה יהיה מדובר על כאלו שיש להם יכולת שכלית תקינה, כלומר ממוצעת ומעלה. אך בגין קשיים נוירולוגיים שונים הם אינם מצליחים ללמוד כפי שהם אמורים להצליח. הקושי משתנה בצורה דרסטית בין תלמיד אחד למשנהו. יש כאלו שהקושי מתרכז בקריאה, אחרים לא יצליחו לעצב את האותיות כנדרש, לעומת כאלו שמוקד הקושי שלהם יהיה במקצוע החשבון.

כאשר פונים אל מכון לאבחון לקויות למידה בוחנים את היכולות של התלמיד ובודקים את כל מכלול המוקדים. המטרה של מכון לאבחון לקויות למידה היא להגדיר מהו הקושי הספציפי של התלמיד ומה גורם לו שלא להיות מסוגל ללמוד כראוי. אבחון קשב וריכוז ברחובות מומלץ לערוך במכון מקצועי ומנוסה בתחום. וזאת מכיוון שתוצאות האבחון משפיעות במידה רבה על העתיד של התלמיד. ככל שהאבחון נערך בצורה מקצועית יותר התוצאות מדויקות ומועילות יותר.

לשם ביצוע אבחון מדויק ויעיל פנו אל מכון תושיה ואבחון. זה המקום בו תוכלו להיות רגועים כי האבחון נעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים בתחום. המבחנים ייערכו במקצועיות רבה והמסקנות יהיו מדויקות ואמינות. תוכלו לתכנן את המשך הדרך על סמך המסקנות וההמלצות שתקבלו. ולצאת לדרך מוצלחת ומקדמת מכל הבחינות!
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם