מכון לאבחון פסיכודידקטי


לא כל ילד מסוגל לבצע מטלות לימודיות כפי שנדרש ממנו בהשוואה לבני גילו. פעמים הקושי נובע מסיבה רגשית, מה שאומר שבגין סיבות שונות הוא אינו פנוי דיו ללמידה ולכן אינו מצליח לקצור הישגים עוברים. במקרי אחרים לילד יש רמת אינטליגנציה נמוכה מהממוצע, וזו הסיבה לכך שהוא אינו מסוגל לבצע את המטלות הלימודיות בהצלחה. אך יש מקרים בהם הילד הוא בעל יכולת אורגנית טובה, אך בגין לקויות למידה הוא לא מצליח להוציא אל הפועל את הלמידה.
 
מה קורה עם הילד שלי?
כאשר מבחינים כי תלמיד אינו מסתדר כמו יתר בני גילו, יהיה צורך לברר לעומק מהי הסיבה שמקשה עליו את הלמידה, ובגין מה הוא אינו מבצע את המטלות כפי שמצפים ממנו. כדי לבדוק את הדבר בצורה יסודית יהיה צורך לפנות אל מכון לאבחון פסיכודידקטי. שם יערכו אבחון פסיכודידקטי בנתניה בן מספר שלבים. אבחון פסיכודידקטי בנתיבות מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי יכולת מקצועית ומיומנות בתחום. והאבחון יתבצע במספר שלבים.
  • שאלונים – בשלב הראשון ידרוש מכון לאבחון פסיכודידקטי שאלונים שונים שעל ההורים ועל המורים למלא אודות הילד. השאלונים מציגים מגוון סיטואציות ויכולות, ועל הצוות החינוכי וכן על ההורים למלא את השאלון על מנת לספק לצוות האבחון את המידע הרלוונטי. מטרת השאלונים היא לספק לצוות של מכון לאבחון פסיכודידקטי את כל המידע הנחוץ לשם דיוק האבחון. כמו כן הוא ישפיע על שלבי ההמשך של אבחון פסיכודידקטי ברחובות.
  • סוללת מבחנים – השלב השני כולל מבחנים שונים שעל הנבדק לבצע במהלך אבחון פסיכודידקטי בנתניה. המבחנים בוחנים את היכולות השונות של הנבחן ואת התפקוד שלו מכמה וכמה היבטים. המבחנים שעליו להיבחן נבחרים על פי גילו של הילד. מבחן של ילד בגן לא יהיה דומה למבחנו של תלמיד בית ספר. המבחנים כוללים בדיקת היכולת הקוגניטיבית לצד בחינת עולמו הרגשי של הנבדק. 
  • מסקנות והמלצות – הצוות המקצועי סוקר את המבחנים ובוחן את התוצאות. כמו כן עוקב הצוות אחר ביצוע המבחנים ובהתאם מסיק את המקנות. בסיומו של אבחון יסודי וטוב יוצא הצוות החינוכי וההורים עם המלצות יעילות להמשך. כך שהילד יקבל מעתה ליווי מתאים להצלחת הלמידה שלו. במקרים בהם הילד יופנה ללמידה מתקנת יקבל גם המורה של הכתה בו לומד הילד המלצות להתייחסות ספציפית ביחס אליו. פעמים הוא יקבל הקלות בכמות שיעורי הבית וכן הקלות במבחנים אותם עליו לעבור.
רמת המקצועיות של הצוות של מכון לאבחון פסיכודידקטי משמעותי להצלחת האבחון והסקת המסקנות. אם אתם מעוניינים לבצע אבחון פסיכודידקטי בנתיבות, במכון מקצועי ויסודי - אתם מוזמנים להכיר את מכון תושיה ואבחון. זה המקום בו תוכלו להיות בטוחים בדבר אבחון פסיכודידקטי ברחובות והמסקנות שלו. צרו עמנו קשר על מנת לעזור לילד שלכם למצוא את הדרך שלו להצלחה.
 
לשיחת ייעוץ טלפונית חייגו
072-33-80-657
או מלאו פרטיכם בטופס
פרטי התקשרות
טלפון
072-33-80-657

דוא"ל

T089917017@gmail.com

כתובת ראשית
משה לוי 11, ראשון לציון
בניין UMI, קומה 1

 
מכון תושיה - המרכז לאבחון
ראשון לציון - רחוב משה לוי 11, בניין UMI, קומה 1  |  נתיבות - רחוב ירושלים 18, קומה 1 (מעל בנק פועלים)  |  טבריה - רחוב אחד העם